Ta strona używa plików cookie!
close

Ruszyła policyjna akcja „Bezpiecznie po autostradzie i ekspresówce”

Data dodania: 5 kwietnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

Mając na uwadze stałe zagrożenie wypadkami istniejące na często uczęszczanych autostradach i drogach ekspresowych Dolnego Sląska, Wydział Ruchu Drogowego KWP we Wrocławiu zainicjował działania kontrole pn. „Bezpiecznie po autostradzie i ekspresówce”. Działania te mają odbyć się 05 kwietnia i 30 czerwca br. Policjanci chcą zapewnić skuteczną poprawę bezpieczeństwa na drogach A4, A8, S8, S5 przebiegających przez teren naszego województwa.

W dniu 05 kwietnia br. ruszyła policyjna akcja „Bezpiecznie po autostradzie i ekspresówce”. Powtórzona zostanie w dniu 30 czerwca 2019 r. Zainicjował ją Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w związku z stałym zagrożeniem wypadkami na tego rodzaju drogach na terenie Dolnego Sląska.

Dolnośląscy policjanci stojąc na straży bezpieczeństwa i porządku na drogach będą egzekwować od kierujących stosowanie się do ograniczeń prędkości oraz zwracać szczególną uwagę na nieprawidłowo wykonywane manewry wyprzedzania, zatrzymywania się w miejscach niedozwolonych, nieprawidłowe oznakowanie pojazdów stojących w miejscach niedozwolonych, korzystanie przez kierujących podczas jazdy z telefonów komórkowych, niekorzystanie przez kierujących i pasażerów z pasów bezpieczeństwa, korzystanie przez pieszych z dróg do tego nieprzeznaczonych, prawidłowe zabezpieczenie ładunków w transporcie rzeczy.

W ramach działań zorganizowano na terenach przygranicznych mieszane patrole policyjne polsko -niemieckie. 

Policjanci przypominają, że najczęstszą przyczyną wypadków drogowych jest m. in. nadmierna prędkość i nieprawidłowe wyprzedzanie. Zauważalny jest też problem z osobami, które w przypadku awarii czy uszkodzenia pojazdu, nie potrafią prawidłowo zachować się na autostradzie, czym narażają siebie  i innych uczestników ruchu na poważne niebezpieczeństwo.

Pamiętajmy, że pośpiech nigdy nie jest dobrym doradcą!

st. asp. Monika Kaleta

Sekcja prasowa KWP we Wrocławiu

Polsko-niemieckie patrole na autostradzie