Ta strona używa plików cookie!
close

Ruszyła kampania pod nazwą ROWEROWY MAJ

Data dodania: 8 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zainaugurowali kolejną, piątą już edycję kampanii pod nazwą „Rowerowy maj”. Jest to największe w Polsce tego typu przedsięwzięcie promujące zdrowy styl życia i popularyzujące rower jako świetny sposób na przemieszczanie się. Każdy przedszkolak, uczeń lub nauczyciel, który w maju przyjedzie na zajęcia rowerem, powiększa szansę swojej klasy i szkoły na wygraną. Policjanci zachęcają do wspólnej rywalizacji!

Radość z jazdy na dwóch kółkach, zdrowe i bezpieczne nawyki rowerowe, znajomość przepisów i wolność, którą daje przemieszczanie się rowerem – są to w skrócie elementy kampanii „Rowerowy maj”, w której mają możliwość uczestniczyć uczniowie wszystkich szkół na terenie miasta. Policjanci z wrocławskiej drogówki sierż. szt. Patrycja Duda i asp. szt. Tadeusz Witkowski przeropwadzili z tej okazji spotkanie m.in. na terenie Zespołu Szkół Nr 20 przy ul. Kłodnickiej we Wrocławiu.

„Rowerowy maj” to największa tego typu kampania ,,rowerowo zakręcona’’ promująca mobilność rowerową wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Kampania poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły oraz uczy zdrowych i bezpiecznych nawyków. Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny  - na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce – otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są nagrody.
Łącznie w karaju na dzień inauguracji tegorocznej kampanii czekały dzieci z 8905 klas z 548 placówek z 30 miast.

Przy okazji rozpoczęcia kampanii, policjanci wrocławskiej drogówki przeprowadzili na terenie Zespołu Szkół Nr 20 spotkanie poświęcone zasadom bezpiecznego poruszania się rowerzystów po drogach, obowiązkowego wyposażenia roweru, przygotowania roweru do jazdy i wymagań jakie należy spełnić, by uzyskać kartę rowerową.

Policjanci tłumaczyli również dlaczego tak ważne jest stosowanie elementów odblaskowych, ochraniaczy i kasku przez kierujących rowerami, pomomo że nie jest to obowiązek wynikający z przepisów.

Prelekcji wysłuchało łącznie około 140 uczniów klas 0-III z Zespołu Szkół nr 20. Wszystkim uczestnikom życzymy słonecznej pogody, a szkołom zatłoczonych parkingów rowerowych.

Źródło: WRD KMP we Wrocławiu