Ta strona używa plików cookie!
close

Rozstrzygnięty konkurs "Dyskryminacja - to nie jest w modzie"

Data dodania: 2 lutego 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu rozstrzygnęli konkurs dla młodzieży pod nazwą "Dyskryminacja - to nie jest w modzie". Przystąpiło do niego aż 14 drużyn z terenu województwa dolnośląskiego. Miejsce pierwsze zajęło OHP w Strzelinie.

Zgodnie z Regulaminem praca konkursowa mogła mieć formę 3 - minutowego spotu reklamowego, zaadresowanego do młodzieży, nawołującego do tolerancji. Spot miał być opracowany w formie filmu o dowolnej technice - zawierającego obraz i dźwięk, a materiały w nim wykorzystane nie mogły naruszać praw autorskich.

Do konkursu przystąpiło 14 drużyn z województwa dolnośląskiego. Oceniany był przede wszystkim pomysł na przedstawienie tematu, wnikliwość ujęcia problematyki oraz wykonanie i estetyka pracy.

Poziom spotów i pomysłowość młodzieży była na bardzo wyrównanym poziomie - od krótkich scenariuszy filmowych przez autorskie piosenki hip-hop'owe po nowoczesną technikę teledysku muzycznego.

Spośród wszystkich uczestników jury w składzie: Naczelnik oraz Ekspert z Wydziału Prewencji, a także Psycholog z Zespołu Psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wyłoniło zwycięzców:

I miejsce - OHP Strzelin - 15 punktów

II miejsce OHP Przemków - 14 punktów

III miejsce OHP Ząbkowice Śląskie - 13 punktów

 

 

Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło 31 stycznia 2018 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Za I miejsce w konkursie ufundowano Puchar Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Dla zwycięzców zaplanowano także wizytę w laboratorium kryminalistycznym oraz spotkanie z policyjnym przewodnikiem psa służbowego i jego czworonożnym kompanem.

Wszyscy laureaci konkursu zostaną też nagrodzeni także drobnymi upominkami.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KWP we Wrocławiu

 

 

 

 

Galeria