Ta strona używa plików cookie!
close

Rozstrzygnięcie konkursu „Znak drogowy zaprowadzi mnie do szkoły”

Data dodania: 10 listopada 2015 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Policjanci z Lubina zorganizowali dla dzieci klas III szkół podstawowych konkurs plastyczny pt. „Znak drogowy zaprowadzi mnie do szkoły”. Głównym celem tego przedsięwzięcia było przybliżenie i utrwalenie wszystkim uczestnikom zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, a także uświadomienie zagrożeń związanych z niewłaściwym zachowaniem w pobliżu szlaków komunikacyjnych. Za pięknie wykonane prace, ogromną wiedzę i zaangażowanie, trzecioklasiści otrzymali policyjne maskotki z wizerunkiem „Komisarza Lwa”, plany lekcyjne oraz odblaski – poprawiające bezpieczeństwo na drodze.

Policjanci z komendy w Lubinie rozstrzygnęli konkurs plastyczny zorganizowany dla dzieci z III klas szkół podstawowych pt. „Znak drogowy zaprowadzi mnie do szkoły”. Do nauki poprzez zabawę zgłosiły się 3 szkoły, a ich uczniowie wykonali piękne prace, które każde dziecko omówiło, wyjaśniając, z jakiej grupy znak pochodzi i dlaczego jest ważny dla uczestników ruchu. Oprócz prac plastycznych dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12 przygotowały występ artystyczny, a uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 narysowali własne znaki np. znak z grupy nakazów - nakaz myślenia.

Laureatami konkursu zostali uczniowie klasy III E, Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie, natomiast wyróżnienie za swoje prace otrzymały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12 i Szkoły Podstawowej nr 5 w Lubinie. Za I miejsce trzecioklasiści otrzymali maskotki policyjne „Komisarz Lew”, natomiast wyróżnione klasy odebrały odblaski i plany lekcji o tematyce bezpieczeństwa.

Policjanci mają nadzieję, że tego typu działania, poprzez zabawę, podniosą świadomość wśród młodych ludzi na temat przepisów obowiązujących na drodze a tym samym realnie wpłyną na poprawę bezpieczeństwa.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Lubinie
asp. Sylwia Serafin
tel. 601 – 974 – 322