Ta strona używa plików cookie!
close

Rozprowadzał narkotyki i został zatrzymany na gorącym uczynku przez policjantów

Data dodania: 24 listopada 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Funkcjonariusze z Wrocławia realizując działania operacyjne zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który na klatce schodowej jednej ze śródmiejskich kamienic rozprowadzał środki odurzające. W tej sprawie zatrzymano też kobietę, która kupiła narkotyki. Oboje za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii odpowiedzą teraz przed sądem.

Do zatrzymania mężczyzny przez policjantów z Komisariatu Policji Wrocław Śródmieście doszło w momencie przekazania suszu roślinnego młodej dziewczynie. 22-latka za posiadanie narkotyków również odpowie przed sądem.

Po przeszukaniu mieszkania 30-letniego mężczyzny okazało się, że posiadał on znaczne ilości używek. W wyniku przeprowadzonych czynności zabezpieczono łącznie ponad 45 gram suszu roślinnego, 102 gramy białego proszku oraz prawie 47 gram zbrylonego proszku koloru brunatnego.

Specjaliści potwierdzili, że powyższe substancje to odpowiednio marihuana, metamfetamina i haszysz.

Zatrzymanemu przedstawiono już zarzut zarówno posiadania jak i udzielania środków odurzających.

Za popełnienie przestępstwa w myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozić mu może kara pozbawienia wolności do lat 10. Natomiast kobiecie za posiadanie środków odurzających w nieznacznej ilości grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
Źródło: KMP we Wrocławiu