Ta strona używa plików cookie!
close

Rozpoczęcie roku szkolnego klas mundurowych

Data dodania: 3 września 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

insp. Leszek Zagórski - Komendant Miejski Policji w Legnicy uczestniczył w uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego klas mundurowych w VII Liceum Ogólnokształcącym w Legnicy. Klasy o profilu m.in. policyjnym funkcjonują tam od kilku lat, przygotowując tych, którzy w przyszłości chcieliby rozpocząć służbę w Policji. W uroczystości wzięli udział uczniowie, rodzice i zaproszeni goście.

Uczniowie klas mundurowych rozpoczęli rok szkolny w VII Liceum Ogólnokształcącym w Legnicy. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych, nauczyciele, uczniowie oraz ich rodzice. Policjantów z Komendy Miejskiej w Legnicy reprezentował insp. Leszek Zagórski - komendant legnickiej jednostki.

Uczniowie, którzy zdecydowali się na naukę w klasie o profilu policyjnym, będą zdobywać ogólną wiedzę o naszej formacji. Nauczą się podstaw organizacji i pełnienia służby prewencyjnej. Posiądą wiedzę z zakresu kryminalistyki, prawa karnego i prawa o ruchu drogowym. Mamy nadzieję, że ciekawe zajęcia z naszymi policjantami pozwolą potencjalnym kandydatom szerzej spojrzeć na naszą służbę i przekonać ich do wstąpienia w szeregi Policji.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504 – 798 – 649

Galeria