Ta strona używa plików cookie!
close

Rozłożył ciągnik na części pierwsze - policjanci zatrzymali włamywacza

Data dodania: 27 lutego 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Policjanci z powiatu bolesławieckiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg kradzieży z włamaniami do pomieszczeń gospodarczych. Sprawca był na tyle zdeterminowany, że rozłożył też ciągnik rolniczy i zabrał z niego "niezbędne" części. Za kradzież z włamaniem grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kruszynie ustalili i zatrzymali podejrzanego o szereg kradzieży z włamaniem. Zatrzymanym okazał się  25-letni mieszkaniec Bolesławca. Sprawca dostawał się do pomieszczeń gospodarczych na terenie jednej ze wsi, skąd zabierał różne, przedstawiające jakąkolwiek wartość przedmioty.

Aby zdobyć wartościowe elementy, rozkręcił nawet ciągnik rolniczy i zabrał z niego akumulatory oraz przewody, a także spuścił paliwo z baku pojazdu. Dodatkowo łupem włamywacza padły narzędzia, piła, olej napędowy w kilku bańkach oraz część transformatora zdemontowana ze spawarki.

Łączne straty, które wynikły z "działalności" 25-latka oszacowano na ponad 6 tysięcy złotych. Zajmujący się tą sprawą policjanci udowodnili mu w sumie 5 czynów. Okazało się dodatkowo, że mężczyzna był już w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp.szt. A.Kublik - Rościszewska
tel. 600 - 266 - 990