Ta strona używa plików cookie!
close

Rozkradli rusztowanie i ukryli jego elementy, by później używać jak własne. Dwaj szwagrowie wpadli w ręce policjantów

Data dodania: 24 kwietnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Dwaj mieszkańcy Unisławia Śląskiego odpowiedzą przed sądem za dokonanie kradzieży elementów rusztowania na szkodę świdnickiej firmy budowlanej. Pierwszy z mężczyzn trafił w ręce policjantów w miejscu zamieszkania, drugi kilka kilometrów dalej podczas wykonywania prac leśnych. Wałbrzyscy policjanci utracone mienie odzyskali w całości.

Funkcjonariusze o kradzieży dowiedzieli się ponad miesiąc temu. Wtedy to zgłaszający poinformował policjantów, że na przełomie lutego i marca tego roku nieznani sprawcy wykorzystali fakt pozostawienia przy jednym z budynków w Unisławiu Śląskim elementów rusztowania, które służyło do wykonania prac remontowych obiektu i rozkradli je. W toku przeprowadzonych działań operacyjnych funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach ustalili, że kradzieży dokonali okoliczni mieszkańcy – dwaj szwagrowie w wieku 37 i 38 lat. Mężczyźni, aby odsunąć od siebie podejrzenia, wywieźli przywłaszczone mienie do Starego Julianowa. Liczyli, że kiedy sprawa przycichnie, będą mogli używać rusztowania jako własnego.

Obaj podejrzani wpadli w końcu w ręce policjantów. Usłyszeli już w tej sprawie zarzuty. Za kradzież grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5. Policjanci z Boguszowa - Gorc odzyskali w całości mienie wycenione na kwotę ponad 6,5 tysiąca złotych.

st. asp. Monika Kaleta

 

Galeria