Ta strona używa plików cookie!
close

Rozbita grupa przestępcza handlująca nielegalnie papierosami - policjanci zatrzymali 6 osób

Data dodania: 6 grudnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Oleśnica

Dolnośląscy policjanci zatrzymali 6 osób, podejrzanych o udział w grupie przestępczej popełniającej przestępstwa karno-skarbowe. Funkcjonariusze podczas działań zabezpieczyli ponad 50 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Jak ustalili śledczy grupa wprowadzała do obrotu nielegalnie papierosy, a straty Skarbu Państwa w wyniku przestępczej działalności, z tytułu nie odprowadzenia należnych podatków wynoszą nie mniej niż 250 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z policjantami z Oleśnicy i Opola zatrzymali osoby, podejrzane o udział w grupie przestępczej i nielegalną sprzedaż papierosów bez polskich znaków akcyzy. W trakcie działań przeprowadzonych na terenie powiatu oleśnickiego i województwa opolskiego w ręce policjantów wpadło 6 osób w wieku od 32 do 55 lat / 3 kobiety i 3 mężczyzn/. Podczas przeszukania posesji funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 50 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów, a u dwóch z zatrzymanych osób ujawnili kilkanaście porcji marihuany i amfetaminy.  W trakcie czynności zabezpieczone zostały również pieniądze w kwocie ponad 10 tysięcy złotych. 

Jak ustalili śledczy grupa od ok. pół roku wprowadzała do obrotu papierosy bez polskich znaków akcyzy, a straty Skarbu Państwa w wyniku przestępczej działalności, z tytułu nie odprowadzenia należnych podatków wynoszą nie mniej niż 250 tysięcy złotych.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w grupie przestępczej i popełnianie przestępstw karno-skarbowych. Dwie osoby dodatkowo usłyszały zarzuty posiadania środków odurzających. Za popełnione czyny grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Jeden z zatrzymanych 45-letni mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

nadkom. Krzysztof Zaporowski  

 

Galeria