Ta strona używa plików cookie!
close

Rowerzysta z narkotykami

Data dodania: 10 września 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Policjanci ze świdnickiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę, z której w wyniku porcjowania można by było uzyskać blisko 185 porcji handlowych tego narkotyku. Teraz o losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Podczas patrolu na terenie Świdnicy policjanci na jednej z ulic zauważyli mężczyznę jadącego rowerem, który na ich widok zaczął nerwowo się zachowywać i przyśpieszać, a w pewnym momencie - gwałtownie zmieniać kierunki jazdy.

Nerwowe zachowanie mężczyzny nie uszło uwadze policjantów. Szybko też poznali powód takiego stanu rzeczy. Podczas kontroli osobistej mundurowi ujawnili przy 30-latku kilka porcji suszu roślinnego. Badanie narkotesterem wykazało, że była to marihuana.

W trakcie przeszukania mieszkania należącego do mężczyzny funkcjonariusze ujawnili w szafie zwiniętą kilkukrotnie folię, w środku której znajdowały się dwa woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego. Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się, że zabezpieczona substancja to marihuana.

Łącznie policjanci zabezpieczyli ilość marihuany, z której można by było w wyniku porcjowania uzyskać blisko 185 porcji tego narkotyku. O dalszym losie 30-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego zdecyduje teraz sąd.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Świdnicy
sierż.szt. Magdalena Ząbek
tel. 607 – 317 – 642