Ta strona używa plików cookie!
close

Rowerowy złodziej zatrzymany przez wrocławskich wywiadowców

Data dodania: 30 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozić może pewnemu mieszkańcowi Wrocławia, który ukradł rower z jednej z klatek schodowych. Podczas zatrzymania okazało się również, że wrocławianin kierował jednośladem pod wpływem alkoholu, a jakby tego było mało, był jeszcze poszukiwany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu po otrzymaniu krótkiej informacji od dyżurnego błyskawicznie namierzyli sprawcę kradzieży markowego roweru. Według zgłoszenia podejrzany miał poruszać się na "trefnym" rowerze po jednej z głównych ulic Ołbina. Wywiadowcy zauważyli 35-latka, który kierował się w stronę pobliskiego lombardu. Po zatrzymaniu wyczuli od wrocławianina silną woń alkoholu. Okazało się, że kierował jednośladem pod jego wpływem. Przyznał się, że rower ukradł dzień wcześniej z jednej z klatek schodowych. Wartość strat została oszacowana w tej sprawie na kwotę blisko 2000 złotych.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach, wyszło na jaw, że wrocławianin dodatkowo poszukiwany jest przez jedną z prokuratur. Mężczyzna w związku z popełnieniem czynu zabronionego został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP we Wrocławiu
st. sierż. Krzysztof Marcjan
tel. 693 – 403 – 817

 

Powiązane wiadomości