Ta strona używa plików cookie!
close

Rowerowy złodziej zabierał jednoślady pozostawione na klatkach schodowych

Data dodania: 13 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Legniccy policjanci w wyniku przeprowadzonych działań ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg kradzieży rowerów, jakie miały miejsce w ostatnim czasie na terenie miasta. Sprawca wykorzystywał sytuacje, w których pokrzywdzeni pozostawiali swoje jednoślady na klatkach schodowych. Łączną sumę strat jakie spowodował oszacowano na kwotę blisko 6 tysięcy złotych. Teraz za swoje czyny zatrzymany odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zajęli się sprawami kradzieży rowerów, do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie miasta. Na podstawie zgromadzonych dowodów policjanci ustalili mężczyznę mającego związek z tymi zdarzeniami. 24 - latek został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Jak się okazało, mężczyzna pięciokrotnie wykorzystał „okazję” i zabrał pozostawione bez dozoru jednoślady. Łupem złodzieja padały głównie rowery pozostawione na klatkach schodowych. Łączna wartość skradzionego mienia opiewa na kwotę blisko 6 tysięcy złotych.

Mężczyzna usłyszał łącznie 5 zarzutów kradzieży rowerów. Okazało się, że w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. Teraz, w związku z kolejnymi zdarzeniami będzie ponownie odpowiadał przed sądem.

Pamiętajmy - ażeby zmniejszyć ryzyko kradzieży naszego roweru powinniśmy zadbać o jego prawidłowe zabezpieczenie przed dostaniem się w niepowołane ręce. Jednoślad pozostawiony na chwilę przed sklepem bez zabezpieczenia, czy na dłuższy czas na klatce schodowej, nawet gdy zastosujemy standardowe zapięcie, może stać się łatwym łupem złodzieja. Korzystając z przysklepowego stojaka przypinajmy jednocześnie koło i ramę.

Używajmy solidnych, markowych zapięć. Unikajmy pozostawiania jednośladu na klatce schodowej, a już na pewno nie parkujmy go tam bez zastosowania jakiegokolwiek zabezpieczenia - najlepszym wyjściem przy dłuższym okresie nieużytkowania roweru, będzie schowanie go do dobrze zabezpieczonego pomieszczenia piwnicznego bądź rowerowni. Nasz jednoślad pozostawiony na dłuższy czas na widoku i bez zabezpieczenia z pewnością "przykuje czyjąś uwagę".

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504 – 798 – 649