Ta strona używa plików cookie!
close

Policyjni żeglarze uczestniczyli w rejsie Epilog Odrzański 2018

Data dodania: 27 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Pokonali 6 śluz znajdujących się na szlaku żeglownym, wiele razy wykonywali zwroty przez sztag, by po 40 kilometrach rejsu po Odrze dotrzeć do celu. Tak zakończył się Epilog Odrzański 2018 policjantów Klubu Żeglarskiego "Wodnik" przy NSZZP KWP we Wrocławiu zorganizowany ze stolicy Dolnego Śląska do Urazu. W imprezie wzięło udział 30 żeglarzy z Wrocławia i Trzebnicy.

Żeglarze z policyjnego Klubu Żeglarskiego „Wodnik" przy NSZZP KWP we Wrocławiu zorganizowali miniony weekend rejs pn. Epilog Odrzański 2018. W imprezie łącznie udział wzięło ponad 30 żeglarzy, funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz kolegów z Wrocławia oraz Trzebnicy.
 
Impreza rozpoczęła się w sobotę rano przy nadodzańskiej przystani przy ul. Połbina we Wrocławiu. Przy bardzo sprzyjającym wietrze uczestnicy wyruszyli jachtami żaglowymi obierają kurs rzeką Odrą do portu w Urazie. Długość trasy to ok. 40 kilometrów. Po niezliczonej ilości zwrotów przez sztag tj. manewru polegającego na przejściu dziobem statku żaglowego przez linię wiatru, cel został osiągnięty jeszcze przed wieczorem. Dodatkową atrakcją rejsu było pokonanie łącznie 6 śluz znajdujących się na szlaku Wrocławskiego Węzła Wodnego.
 
Na miejscu uczestnicy wzięli udział we wspólnym ognisku połączonym z imprezą szantową. Rejs zakończył się w niedzielę na terenie Harcerskiego Ośrodka Wodnego "Stanica" we Wrocławiu.
Dzięki wsparciu harcerzy HOW „Stanica” i HOW „Zatoka” oraz jachtowego sternika morskiego kol. Rafała Stańca uczestnicy rejsu dysponowali 7 jednostkami pływającymi. Imprezę zabezpieczyli funkcjonariusze Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Łączna trasa wyniosła 40 km.
 
Oprócz wspaniałych wrażeń na wodzie uczestnicy cudownie się bawili wypoczywając
 
Źródło: KWP we Wrocławiu
 
nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

Galeria