Ta strona używa plików cookie!
close

Rażąco przekroczył prędkość – stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące

Data dodania: 7 września 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Kolejny kierowca straciło prawo jazdy na trzy miesiące za rażące przekroczenie dozwolonej prędkości. Policjanci świdnickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę Audi, który na obszarze obowiązywania ograniczenia do 50km/h, jechał o wiele szybciej, niż pozwalają na to przepisy.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który stracił prawo jazdy na trzy miesiące za poruszanie się z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, a tym samym stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

Policjanci zauważyli pojazd marki Audi jadący w obszarze zabudowanym z dużą prędkością. Pomiar wskazał, że kierowca pomimo obowiązującego na tym odcinku ograniczenia prędkości do 50 km/h, pędził aż 125 km/h. Mundurowi zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Ząbkowic Śląskich.
W związku z popełnionym przez niego wykroczeniem funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na trzy miesiące. Ponadto ukarali go mandatem w wysokości 500 zł, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Policjanci po raz kolejny apelują do uczestników ruchu drogowego o rozwagę i rozsądek oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze!

Prędkość wciąż stanowi jedną z głównych przyczyn wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Świdnicy
sierż. szt.  Magdalena Ząbek
tel. 607 – 317 – 642