Ta strona używa plików cookie!
close

RATUNKU, POMOCY, ZOSTAW MNIE, NIE ZNAM PANA… - zajęcia policjantek z uczniami dotyczące osób nieznajomych

Data dodania: 17 lutego 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Policjantki komendy miejskiej w Legnicy po raz kolejny zorganizowały w jednej ze szkół podstawowych spotkanie z dziećmi dotyczące kontaktów z osobą obcą. Funkcjonariuszki oprócz teorii przeprowadziły zajęcia praktyczne, gdzie przekazały cenne wskazówki dotyczące zachowania i reakcji w stosunku do osoby nieznajomej. Apelujemy do rodziców, aby rozmawiali ze swoimi dziećmi o ewentualnych niebezpieczeństwach jakie mogą je spotkać w drodze do szkoły, czy też na podwórku oraz w Internecie.

Policjantki odwiedziły uczniów klasy III Szkoły Podstawowej nr 9 w Legnicy, aby utrwalić wiedzę w zakresie reagowania na kontakt z osobą obcą. Funkcjonariuszki zwróciły szczególną uwagę na zachowanie się dzieci w stosunku do osoby, która na przykład zaproponowała nam podwiezienie do domu, szkoły, częstuje cukierkami, pokazuje cudowne zwierzątka i zachęca do oglądnięcia pozostałych w domu, a także bezpośrednio ciągnie nas siłą za rękę lub plecak.

Dla utrwalenia wiedzy teoretycznej, policjantka przedstawiła kilka sytuacji praktycznych zagrażających dzieciom, w których mogą się znaleźć w kontakcie z osobą obcą. Przekazano im cenne wskazówki jak bezpiecznie i właściwie należy zachowywać się, aby uchronić siebie przed doznaniem krzywdy ze strony osoby nieznajomej. Dzieci chętnie słuchały rad, brały udział w rozmowie oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami.

Policjanci apelują do rodziców, aby rozmawiali z dziećmi o niebezpieczeństwach jakie mogą je ewentualnie spotkać w drodze do szkoły, czy też na podwórku oraz w Internecie.

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert

asp. szt. Wojciech Jabłoński
 

 

 

Galeria