Ta strona używa plików cookie!
close

Radwanickie spotkanie z seniorami - policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie i sposobach unikania zagrożeń

Data dodania: 25 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Polkowiccy policjanci po raz kolejny spotkali się z seniorami z powiatu polkowickiego, by rozmawiać o bezpieczeństwie. Tym razem spotkanie odbyło się w Radwanickim Ośrodku Kultury, a funkcjonariusz przypominał osobom zainteresowanym podstawowe zasady bezpieczeństwa, wskazując sposoby na unikanie sytuacji niebezpiecznych. Uczestnicy omówili również metody działania oszustów wyłudzających pieniądze, którzy podają się m. in. za wnuczka, policjanta lub funkcjonariusza innych służb.

Podczas spotkania poruszono wiele tematów dotyczących bezpieczeństwa osób starszych między innymi oszustw metodą na „wnuczka”, „pracownika socjalnego”, „policjanta” itp., a także przestępstw związanych z osobami podającymi się za pracowników ZUS. Tematem spotkania były również nieuczciwe praktyki rynkowe, którym czoła najczęściej stawiają właśnie seniorzy.

Uczestnicy spotkania podzielili się swoim doświadczeniami. Na koniec prowadzący forum funkcjonariusz przypominał o noszeniu odblasków, które zgodnie z obowiązującymi przepisami piesi muszą nosić w porze wieczorowo-nocnej poza terenem zabudowanym.
Spotkanie dla seniorów zostało zorganizowane we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej i było realizowane w oparciu o program prewencyjny „Wzorowy Senior”.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KPP w Polkowicach
st. sierż. Przemysław Rybikowski
tel. 600-229-096