Ta strona używa plików cookie!
close

Przywłaszczył sobie towar o wartości 63 tys. złotych - policjanci zatrzymali ukrywającego się mężczyznę

Data dodania: 1 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Wałbrzyscy policjanci ustalili, że pewien mężczyzna będąc pracownikiem jednej z firm przez kilka miesięcy wyciągał nowe części samochodowe z opakowań i wkładał do nich zużyte elementy, bądź zupełnie inne o dużo niższej wartości. 26-latek zrobił sobie z przestępczego procederu dodatkowe źródło utrzymania, w wyniku którego właściciel odnotował starty w wysokości 63 tys. złotych. Ukrywający się od pewnego czasu przestępca został namierzony i zatrzymany przez policjantów Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą komendy miejskiej w Wałbrzychu. Teraz stanie przed sądem. Za doprowadzenie innych osób do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem oraz przywłaszczenie sobie cudzych rzeczy mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Wałbrzyscy funkcjonariusze na podstawie przeprowadzonych czynności operacyjnych namierzyli i zatrzymali ukrywającego się 26-latka. Policjanci ustalili, że mężczyzna pracując w biurze obsługi klienta jednej z wałbrzyskich firm, miał dostęp do nowych części samochodowych i w okresie od grudnia 2017 roku do maja 2018 roku oszukiwał swojego pracodawcę, zamieniając numery kontrolne części zamiennych oraz akcesoriów samochodowych. W ten sposób przywłaszczył sobie kilkaset sztuk przeznaczonego do sprzedaży towaru o wartości 63 tys. złotych. Wałbrzyszanin wiedząc, że proceder w końcu wyjdzie na światło dzienne, pewnego dnia nie przyszedł do pracy i zaczął się ukrywać.

W toku przeprowadzonych czynności procesowych z zatrzymanym policjanci ustalili, że 26-latek oszukał kolejne trzy osoby. Pożyczył od znajomych łącznie 35 tysięcy złotych, wiedząc że nie spłaci swoich zobowiązań wobec nich.

Mężczyzna przyznał się do popełnionych przestępstw i złożył obszerne wyjaśnienia. Teraz stanie przed sądem. Za doprowadzenie innych osób do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem oraz przywłaszczenie sobie cudzych rzeczy mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. 604-426-995

 

Powiązane wiadomości