Ta strona używa plików cookie!
close

Przyjechał nietrzeźwy na rowerze podpisać dozór. Okazało się, że jest poszukiwany

Data dodania: 14 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Mężczyzna, by zrealizować prokuratorskie postanowienie, wsiadł na rower i przyjechał do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy stawić się na tzw. dozór. Na miejscu okazało się, że mieszkaniec powiatu legnickiego kierował jednośladem będąc w stanie nietrzeźwości, a ponadto jest poszukiwany do odbycia kara pozbawiania wolności w wymiarze 1 roku. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie teraz przed sądem.

W dniu 12 września br. o godzinie: 21.00 do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, zgłosił się 32-latek, aby podpisać dozór. Dyżurny widząc, że mężczyzna przyjechał rowerem i wyczuwając od niego silną woń alkohol, wezwał patrol, który przebadał kierującego na zawartość alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego 1,30 promila w organizmie. W toku dalszych sprawdzeń mieszkaniec powiatu legnickiego okazał się być osobą poszukiwaną do odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze zatrzymali 32-latka i umieścili go w policyjnym areszcie. Mężczyzna zza krat odpowie teraz przed sądem. Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości może grozić nawet kara aresztu lub grzywny do 5 tys. zł oraz zakaz kierowania rowerami.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Izabela Burska
tel. 504 – 798 – 649