Ta strona używa plików cookie!
close

Przyjechał lawetą odholować pojazd będąc pod wpływem narkotyków – razem z wspólnikiem był też poszukiwany

Data dodania: 6 grudnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lubań

Policjanci z powiatu lubańskiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przyjechali lawetą, aby odholować uszkodzony pojazd. Na ich nieszczęście na miejscu byli policjanci. Jak się okazało, obaj mężczyźni byli poszukiwani, a jeden z nich posiadał przy sobie narkotyki i prowadził pojazd pod ich wpływem.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu otrzymał zgłoszenie o samochodzie znajdującym się w rowie przy drodze na trasie Jurków – Platerówka. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zlokalizowali auto marki VW Golf, przy którym jednak nie było właściciela.

Po chwili na miejsce przyjechało lawetą dwóch mężczyzn, którzy poinformowali, że zostali wezwani, aby zabrać auto stojące na poboczu. Mężczyźni nie potrafili jednak odpowiedzieć na zadawane pytania policjantów, m.in. od kogo otrzymali zgłoszenie i kto kierował tym pojazdem.

W związku z tym funkcjonariusze przystąpili do legitymowania obu mężczyzn, podczas którego okazało się, że kierujący lawetą był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Zgorzelcu i Lubaniu celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 110 dni.

W trakcie zatrzymania mężczyzna był nerwowy, miał powiększone źrenice i próbował przekazać koledze swoją torbę. Ze względu na jego zachowanie funkcjonariusze przystąpili do kontroli podczas, której ujawnili w torbie metamfetaminę. Ponadto zatrzymany przyznał się, że kilka godzin wcześniej zażywał narkotyki.

Drugi z mężczyzn – pasażer lawety, po sprawdzeniu w systemach policyjnych również okazał się być poszukiwanym przez Prokuraturę Rejonową w Zgorzelcu, w celu ustalenia miejsca pobytu. W trakcie czynności na miejsce dojechała właścicielka, a zarazem kierująca volkswagenem, która poinformowała, że poprosiła kolegów o pomoc w przetransportowaniu jej uszkodzonego samochodu.

Kierujący lawetą prócz odbycia kary pozbawienia wolności, odpowie teraz również za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających oraz za posiadanie metamfetaminy.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło – KPP w Lubaniu)