Ta strona używa plików cookie!
close

Przez 3 dni poszukiwali zaginionej - kobieta została odnaleziona

Data dodania: 3 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Kłodzko

Wspólne działania służb ratunkowych trwające 3 dni zakończyły się odnalezieniem zaginionej 62-letniej kobiety. Poszkodowana w niekompletnym ubiorze wyszła z domu i do niego nie wróciła. Prawdopodobną przyczyną jej zaginięcia były zły stan zdrowia. W akcji poszukiwawczej wykorzystano m.in. śmigłowiec policyjny, drony, quady oraz psy tropiące. Na szczęście kobieta została odnaleziona.

Policjanci z Nowej Rudy 26 czerwca 2018 roku około godz. 13.00 zostali powiadomieni o zaginięciu 62-letniej mieszkanki Ścinawki Średniej w powiecie kłodzkim. Kobieta wyszła z domu w niekompletnym stroju i oddaliła się w nieznanym kierunku. Poszkodowana nie miała przy sobie dokumentów, ani telefonu komórkowego. Z uzyskanych informacji wynikało, że powodem zaginięcia mógł być jej zły stan zdrowia.

W związku z tym, natychmiast rozpoczęto poszukiwania kobiety. Z uwagi na ukształtowanie terenu w postaci rozległego kompleksu leśnego, do sprawdzenia zaangażowano od samego początku około 150 osób. W działania poszukiwawcze oprócz policjantów z powiatu kłodzkiego włączyli się też funkcjonariusze ze Straży Pożarnej oraz pracownicy GOPR-u. Podczas akcji wykorzystano m.in. śmigłowiec policyjny, drony, quady oraz wyspecjalizowane psy tropiące. Po 3 dniach prowadzonych poszukiwań kobieta została odnaleziona. Szybko trafiła pod opiekę lekarzy.

Na szczęście w tym przypadku intensywne i zakrojone na szeroką skalę działania zakończyły się szczęśliwie.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Kłodzku
kom. Krzysztof Bal

 

Galeria