Ta strona używa plików cookie!
close

Przewozili ponad 20 osób w skrzyniach ładunkowych samochodów dostawczych – wpadli podczas kontroli drogowej

Data dodania: 8 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Trzebnica

Policjanci z trzebnickiej drogówki zatrzymali do kontroli dwa samochody dostawcze. Nie byłoby w tym nic zaskakującego gdyby nie fakt, że w pojazdach przystosowanych do przewozu trzech osób podróżowało ponad 20 pasażerów i to stłoczonych w skrzyniach ładunkowych przeznaczonych do transportu towarów, a nie ludzi. Kierujący, którzy dopuścili się tak rażącego naruszenia przepisów, stracili prawo jazdy i zostali ukarani mandatami w wysokości 500 zł.

Funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy w miejscowości Domanowice zatrzymali do kontroli drogowej dwa pojazdy typu „BUS”, które zgodnie z zapisem w ich dowodach rejestracyjnych przeznaczone były do przewozu tylko 3 osób.

Jednakże mundurowi w trakcie sprawdzania stanu technicznego samochodów ujawnili, że w pierwszym z nich, oprócz kierowcy - obywatela Ukrainy, znajdowało się aż 21 osób. Natomiast drugim samochodem wraz z kierującym podróżowało 25 pasażerów. Wszystkie przewożone osoby to pracownicy sezonowi zatrudnieni do zbioru owoców.
Należy zaznaczyć, że sposób, w jaki transportowano ludzi w dostawczych pojazdach, stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa dla ich życia i zdrowia. W trakcie jazdy siedzieli oni na podłodze, w środku nie było wentylacji i panował zaduch. Żaden z pasażerów oczywiście nie miał też zapiętych pasów bezpieczeństwa i nie mógł ich mieć, bo po prostu w skrzyniach ładunkowych nie są one montowane.

W związku z popełnionymi rażącymi wykroczeniami, w tym za przewożenie większej liczby osób, niż wynika to z ilości miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym, kierowcy zostali ukarani grzywną w postaci mandatu karnego w wysokości 500 zł. Policjanci zatrzymali im także prawa jazdy.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Trzebnicy
podkom. Piotr Dwojak
tel. 694 – 438 – 826

Przewożeni w aucie dostawczym ludzie