Ta strona używa plików cookie!
close

Przewoził tytoń bez skarbowych znaków akcyzy - został zatrzymany

Data dodania: 12 kwietnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci z powiatu jeleniogórskiego zatrzymali mężczyznę w związku z posiadaniem przez niego tytoniu bez skarbowych znaków akcyzy. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 16 kg krajanki tytoniu. Wstępne straty Skarbu Państwa z tego tytułu oszacowano na blisko 18 tysięcy złotych. Teraz mężczyzna odpowie za to przed sądem.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kowarach oraz Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 62-letniego  mężczyznę w związku z posiadaniem przez niego  tytoniu bez skarbowych znaków akcyzy.

Do zdarzenia doszło w Kowarach. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Dodge na czeskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą okazał się 62-letni mieszkaniec Czech. W aucie w bagażniku funkcjonariusze znaleźli  woreczki, w których łącznie było blisko 16 kg tytoniu  bez skarbowych znaków akcyzy.Wstępnie straty jakie poniósł Skarb Państwa z tego tytułu oszacowano na blisko 18 tysięcy złotych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, m.in. skąd pochodzi zabezpieczony towar i gdzie miał trafić. Mężczyzna za popełniony czyn odpowie  przed sądem.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Tytoń w workach