Ta strona używa plików cookie!
close

Przewodnicy psów policyjnych spotkali się z dziećmi

Data dodania: 8 kwietnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Funkcjonariusze prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzych odwiedzili dwie placówki oświatowe z terenu powiatu i kontynuują działania związane z promowaniem właściwego zachowania się dzieci w stosunku do obcych zwierząt, a także rozmawiają z najmłodszymi o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Tym razem przyszła pora na zajęcia w Szkole Podstawowej w Starych Bogaczowicach oraz Niepublicznej Szkole Podstawowej „Jawor” w Głuszycy Górnej.

Dzięki przewodnikom psów i obecności czworonoga dzieci nauczyły się jak postępować w stosunku do zwierząt, których nie znają, a każdego dnia mogą napotkać na ulicach swoich miejscowości. Policjanci zaprezentowali jak w pewnym stopniu zneutralizować lub zapobiec pogryzieniu przez agresywne zwierzę. Pokazali także pozycję jaką należy przyjąć w sytuacji zagrożenia.

Takie spotkania mają na celu promowanie wśród juniorów właściwego zachowania wobec obcych zwierząt. Wszystko po to, by dzieci potrafiły się bronić w sytuacjach niebezpiecznych.

W rozmowach w szkole w Starych Bogaczowicach oraz Głuszycy Górnej udział wzięło blisko 160 uczniów. Podczas spotkania dodatkowo odbył się specjalnie przygotowany dla dzieci pokaz tresury psa służbowego.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

 

Galeria