Ta strona używa plików cookie!
close

Przekroczył znacznie prędkość w obszarze zabudowanym, nie miał uprawnień i jechał mając zakaz sądowy - zatrzymali go policjanci

Data dodania: 5 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Policjanci z wrocławskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Jak się okazało, nie posiadał uprawnień do kierowania. 37-latek miał także aktywny zakaz wydany przez sąd, dotyczący prowadzenia pojazdów mechanicznych. Funkcjonariusze przekazali samochód, którym się poruszał właścicielce, a los mężczyzny leży teraz w rękach sądu. Grozić mu może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, w ramach prowadzonych działań, mierzyli prędkość kierowców poruszających się ulicą Kowalską.

W trakcie przeprowadzania pomiarów, jeden z kierowców przekroczył dozwoloną prędkość aż o 39 km/h. Jechał 79 km/h w miejscu gdzie dopuszczalną prędkość określono na 40 km/h. Policjanci od razu zatrzymali kierowcę do kontroli, żeby poinformować go o wykroczeniu, które popełnił oraz o jego dalszych konsekwencjach.

Jak się okazało mężczyzna podczas kontroli nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Pojazd, którym się poruszał, nie był także jego własnością.

Tożsamość 37-latka została sprawdzona przez funkcjonariuszy w systemach policyjnych. Wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania samochodem. Co gorsza nie stosuje się również do decyzji wydanej przez sąd o zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2021 roku.

Policjanci skontaktowali się z właścicielką samochodu, która zobowiązała się go zabezpieczyć we własnym zakresie.

Dalszy los mężczyzny leży teraz w rękach sądu. W świetle obowiązujących przepisów grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. Monika Perec