Ta strona używa plików cookie!
close

Przedszkolaki z wizytą w komendzie u jeleniogórskich policjantów

Data dodania: 30 kwietnia 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Blisko 30 przedszkolaków odwiedziło w zeszłym tygodniu siedzibę Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. W wycieczce wzięły udział dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Kacperek” wraz z wychowawcami. Po komendzie oprowadzali ich funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego: sierż. Beata Sosulska - Baran, asp. Andrzej Morawski - przewodnik psa, mł. asp. Andrzej Katra, asp. szt. Rafał Sarota oraz Zbigniew Kopka. Najmłodsi mieszkańcy mieli okazję zobaczyć z bliska policyjnego psa, a także motocykl służbowy i ambulans wizyjny.

Podczas wycieczki dzieci zwiedziły stanowisko kierowania Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, gdzie miały możliwość zapoznania się z systemem działania telefonów alarmowych oraz w jaki sposób dyżurny zarządza patrolami w mieście. Ponadto policjanci pokazali maluchom psa służbowego, a następnie z udziałem pozorantów omówili ,,prawidłowe zachowanie dziecka i osób dorosłych w kontakcie z psem”. Funkcjonariusze wskazali na zasady postępowania z własnym i obcym czworonogiem. Mundurowi tłumaczyli, w jaki sposób postępować na wypadek podejścia lub zaatakowania przez zwierzę – omówiono tzw. postawy obronne ,,Drzewka” i ,,Żółwia”.

Dzieci były zainteresowane wyposażeniem policjantów udających się do służby. Funkcjonariusze pokazali swoim gościom m.in.: kaski i kamizelki kuloodporne. W trakcie wycieczki mundurowi zademonstrowali także swoje motocykle i ambulans monitoringu wizyjnego, który wykorzystywany jest do obsługi różnego rodzaju imprez masowych, sportowych i innych zdarzeń.

Na koniec wszystkie dzieci zwiedziły salę pamięci Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA – Region Jelenia Góra, gdzie zgromadzone są pamiątki policyjne z całego świata.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490

 

 

Galeria