Ta strona używa plików cookie!
close

Przedszkolaki z wizytą u policjantów

Data dodania: 24 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach gościli w swojej jednostce dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6 i Anglojęzycznego Przedszkola w Polkowicach. Najmłodsi mieszkańcy miasta wspólnie z wychowawcami mieli okazję zobaczyć z bliska, jak wygląda codzienna służba, przywitać się z Komisarzem Lwem - maskotką dolnośląskiej Policji, a także usiąść za kierownicą radiowozu oraz policyjnego motoru.

Na początku wycieczki z dziećmi przywitali się policjanci pełniący służbę na stanowisku kierowania Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, a następnie cała grupa ruszyła na policyjny parking, gdzie czekały kolejne atrakcje.

Dzieci niemal natychmiast ruszyły do zwiedzania radiowozów. Najmłodsi byli szczególnie zainteresowani różnymi elementami wyposażenia jakie znajdowały się w pojazdach, a szczególnie tym urządzeniem, za pomocą którego uruchamia się sygnały świetlne i dźwiękowe. Ta atrakcja zdecydowanie sprawiła dzieciom największą radość. Po chwili do zwiedzającej grupy dołączyła maskotka dolnośląskiej Policji - Komisarz Lew, który zaprosił przedszkolaków do zapoznania się także z policyjnymi motocyklami.

W trakcie wycieczki najmłodsi otrzymali od policjantów elementy odblaskowe w formie naręcznych opasek, a dzieci odwdzięczyły się przekazując policjantom własnoręcznie wykonane laurki. Funkcjonariusze w trakcie spotkania przeprowadzili z przedszkolakami dyskusję dotyczącą podstawowych zasad obowiązujących w ruchu drogowym, a w szczególności bezpiecznego korzystania z przejść dla pieszych.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Polkowicach
st. sierż. Przemysław Rybikowski
tel. 600-229-096

 

 

Galeria