Ta strona używa plików cookie!
close

Przedszkolaki w miasteczku ruchu drogowego

Data dodania: 19 czerwca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy odwiedzili jedno z przedszkoli. Tematem przewodnim spotkania z najmłodszymi było bezpieczne poruszanie się jako uczestnik ruchu drogowego. Dzieci miały możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w zorganizowanym miasteczku ruchu drogowego.

Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci, funkcjonariusze Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy odwiedzili Publiczne Przedszkole nr 2 w Strzegomiu. Tego dnia dzieci przyjechały do przedszkola na swoich rowerkach, policjanci omówili obowiązkowe wyposażenie jednośladu, a także w jaki sposób rowerzysta powinien poruszać się po drogach. Podkreślili również, jak ważnym dla bezpieczeństwa dzieci jest posiadanie kasków oraz kamizelek odblaskowych.

Policjanci opowiedzieli przedszkolakom o zasadach poruszania się po drodze, oraz jak bezpiecznie przekraczać jezdnię. Dzieci poznały sygnalizację świetlną obowiązującą pieszych, jak również kierujących pojazdami. 

Do zajęć wykorzystano mobilne miasteczko ruchu drogowego, które na którym zobrazowano różne sytuacje drogowe. Przedszkolaki ubrane w kaski i kamizelki odblaskowe wyruszyły na tor gdzie musiały wykazać się zdobytą wcześniej wiedzą .Doskonale poradziły sobie na placu ze ścieżkami rowerowymi, rondem, skrzyżowaniem oraz znakami drogowymi.

Lekcja bezpieczeństwa połączona z zabawą z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci, które będą czuły się bezpiecznie podczas wakacyjnych wycieczek rowerowych. A im szybciej poznają zasady związane z bezpieczeństwem poruszania się po drodze, tym łatwiej im będzie stać się świadomymi uczestnikami ruchu drogowego.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Świdnicy
sierż. Magdalena Ząbek
tel. 607 – 317 – 642

 

 

Galeria