Ta strona używa plików cookie!
close

Przedszkolaki świecą przykładem

Data dodania: 8 grudnia 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Legnickie policjantki włączyły się w realizację programu pn. „Porozumienie dla bezpieczeństwa Legnicy”. W ramach zorganizowanego przez Urząd Miasta w Legnicy spotkania na legnickim rynku policjantki wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Legnicy rozdały pond 1000 kamizelek odblaskowych przedszkolakom.

Legnickie policjantki wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Legnicy oraz pracownikami Urzędu Miasta Legnicy rozdały ponad 1000 kamizelek odblaskowych przedszkolakom. Spotkanie z maluchami odbyło się na legnickim rynku. Podczas tego wydarzenia policjantka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy sierż. szt. Jagoda Ekiert mówiła o tym jak należy postępować aby być bezpiecznym na drodze. Funkcjonariuszka zwróciła uwagę milusińskich na konieczność oraz potrzebę noszenia elementów odblaskowych.

Pamiętajmy!

Każdy pieszy poruszający się po zmierzchu, na drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Osoba ubrana w odzież o stonowanych ciemnych kolorach bez elementów odblaskowych jest widoczna z odległości zaledwie około 40 metrów. Natomiast pieszy mający „odblaski”, staje się widoczna nawet z odległości ponad 150 metrów. W konfrontacji z pojazdem pieszy zawsze jest na straconej pozycji. Niestety wielu pieszych nie stosuje się do przepisów w tym zakresie, narażając swoje życie. Pamiętajmy, że bycie bezpiecznym równa się z tym, że jesteśmy widoczni.

Źródło: KMP w Legnicy

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

 

 

Galeria