Ta strona używa plików cookie!
close

Przedszkolaki odwiedziły złotoryjską komendę

Data dodania: 21 kwietnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Policjanci ze Złotoryi gościli u siebie 5 i 6-latków z przedszkola. Dzieci zwiedziły jednostkę, zobaczyły sprzęt specjalistycznym będącym w dyspozycji funkcjonariuszy oraz dowiedziały się, na czym polega służba w różnych wydziałach. Spotkanie było także okazją do tego, aby porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze i nie tylko.

Wizyta złotoryjskich przedszkolaków w komendzie odbyła się 19 kwietnia br. Dzieci zobaczyły jak wygląda specjalistyczny sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy podczas codziennej służby, jak i podczas innych działań. Dowiedziały się, na czym polega praca policjanta wydziału prewencji oraz wydziału kryminalnego. Zwiedziły też dyżurkę, czyli takie „serce” każdej jednostki, policyjny areszt oraz dowiedziały się, w jakich sytuacjach należy dzwonić na numery alarmowe 997, 998, 999 i 112.

Spotkanie to było doskonałą okazją do utrwalenia podstawowych zasad bezpieczeństwa. Policjantki przypomniały przedszkolakom jak powinna wyglądać bezpieczna droga do i z przedszkola oraz bezpieczna zabawa zarówno w domu, w przedszkolu jak i na podwórku.

Dużą dawkę pozytywnych emocji wywołała możliwość zobaczenia z bliska policyjnego radiowozu oraz włączenia dźwięków świetlnych i błyskowych. Nie brakowało chętnych do robienia sobie pamiątkowych fotografii za jego kierownicą.

Ogromne zainteresowanie dzieci wzbudziła także rozmowa z technikiem kryminalistyki, który opowiedział o swojej pracy oraz pokazał, na czym polega proces zabezpieczania śladów odcisków palców. Na koniec każdy z przedszkolaków na pamiątkę wizyty w jednostce otrzymał kartkę z odciskiem swoich dłoni.

st. asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Złotoryi
st. post. Dominika Kwakszys
tel. 603-765-923

 

 

Galeria