Ta strona używa plików cookie!
close

Przedszkolak bezpieczny na co dzień

Data dodania: 16 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej w Legnicy odwiedziła najmłodszych w jednym z przedszkoli, aby porozmawiać o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Funkcjonariusze przypominają, że najważniejsza jest edukacja i profilaktyka od najmłodszych lat. Wszystko po to by przedszkolaki bezpieczeństwo miały głęboko zakorzenione i w przyszłości bacznie zwracały uwagę na zagrożenia zarówno na drodze jaki i te czyhające na nich w innych sytuacjach.

Funkcjonariuszka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy - st. sierż. Iwona Danielewicz cyklicznie odwiedza przedszkola w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny...” oraz działań „Świeć przykładem”. Tym razem policjantka odwiedziła dzieci w przedszkolu przy ulicy Wielkiej Niedźwiedzicy w Legnicy.

Najważniejsza jest edukacja i profilaktyka od najmłodszych lat. Wszystko po to by przedszkolaki bezpieczeństwo miały głęboko zakorzenione i w przyszłości bacznie zwracały uwagę na zagrożenia zarówno na drodze jaki i te czyhające na nich np. w centrach handlowych. Funkcjonariuszka podczas prelekcji wspólnie z dziećmi zaprezentowała kilka scenek, w których każde dziecko może się znaleźć m.in. gdy widzi wypadek, zgubi się albo ktoś zasłabnie. Następnie tłumaczyła jak się zachować w tego typu sytuacjach.

Policjantka zachęcała przedszkolaków do noszenia elementów odblaskowych, które mogą nawet uratować im życie.

Aby urozmaicić spotkanie st. sierż. Iwona Danielewicz opowiedziała również o swojej pracy i ciekawych historiach, które ją spotkały oraz zaprezentowała sprzęt wykorzystywany na co dzień w służbie.

Na koniec przedszkolaki miały mnóstwo pytań dotyczących pracy w Policji. Kto wie może część z nich spełni swoje dziecięce marzenia i w przyszłości wybierze służbę w formacji mundurowej.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504-798-649

 

Galeria