Ta strona używa plików cookie!
close

Przedszkolak bezpieczny na co dzień

Data dodania: 9 listopada 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy odwiedzili dzieci w jednym z przedszkoli, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Funkcjonariusze ostrzegali najmłodszych przed różnymi zagrożeniami oraz uczyli ich jak się zachować w tego typu sytuacjach. Wszystkie dzieci na koniec spotkania otrzymały odblaski, które poprawiają widoczność na drodze.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy cyklicznie odwiedzają przedszkola w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”. Tym razem dzielnicowi  odwiedzili najmłodszych w Przedszkolu nr 4 w Legnicy. Najważniejsza jest edukacja i profilaktyka od najmłodszych lat. Wszystko po to, by przedszkolaki bezpieczeństwo miały głęboko zakorzenione i w przyszłości bacznie zwracały uwagę na zagrożenia zarówno na drodze, w domach czy centrach handlowych. Funkcjonariusze podczas prelekcji wspólnie z przedszkolakami zaprezentowali kilka scenek, po czym omówili sposoby zachowania się w różnych sytuacjach.

Aby urozmaicić spotkanie, policjanci opowiedzieli również o swojej pracy i ciekawych historiach, które ich spotkały. Ponadto funkcjonariusze zaprezentowali sprzęt wykorzystywany na co dzień w służbie.

Policjanci, żeby zachęcić przedszkolaków do noszenia elementów odblaskowych, które mogą nawet uratować życie, wręczyli najmłodszym opaski naklejane na kurtkę bądź plecak.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504-798-649