Ta strona używa plików cookie!
close

Przedłożyły w banku podrobione zaświadczenie o zatrudnieniu by uzyskać 70 tys. zł – policjanci zatrzymali podejrzane

Data dodania: 20 kwietnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Zarzuty poświadczenia nieprawdy i przedłożenia nierzetelnego dokumentu usłyszały dwie kobiety, które poprzez okazanie fałszywego zaświadczenia o zatrudnieniu, chciały uzyskać kredyt w wysokości 70 tys. złotych na szkodę jednego z banków. Podejrzane zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy zwalczających przestępczość gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Kobietom grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu po otrzymaniu informacji o nielegalnym sposobie uzyskania kredytu w jednym z banków w mieście, natychmiast podjęli czynności w tej sprawie i zatrzymali nieuczciwe osoby. Okazało się, że sprawcami przestępstwa są dwie kobiety, które poświadczając nieprawdę i przedkładając nierzetelne zaświadczenie o zatrudnieniu chciały uzyskać blisko 70 tysięcy złotych. Jedna z podejrzanych 42-latka to mieszkanka Bystrzycy Kłodzkiej, zaś druga lat 26 pochodzi z Ławicy. Obie zostały przesłuchane, złożyły obszerne wyjaśnienia i usłyszały zarzuty poświadczenia nieprawdy i przedłożenia nierzetelnego dokumentu.

Zabezpieczono umowy, wnioski kredytowe oraz zaświadczenie. Przepis Kodeksu Karnego mówi jasno: osoba uprawniona do wystawienia dokumentu, która poświadcza w nim nieprawdę, co do okoliczności mającej znaczenie prawne, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

st. asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Joanna Żygłowicz
tel. 604-426-995