Ta strona używa plików cookie!
close

Przed policjantami ukrył się w ... kominie. Jego plan "nie wypalił"

Data dodania: 5 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Zgorzelec

Policjanci ze zgorzeleckiej komendy zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez sąd w celu odbycia łącznie ponad 10 miesięcy kary pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa i niezapłaconą grzywnę. Ponadto funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu udział w kilku kradzieżach paliw i artykułów spożywczych oraz kierowanie pojazdem pomimo prawomocnego zakazu sądowego. Przed zatrzymaniem podejrzany próbował jeszcze ukryć się przez policjantami w specjalnie przygotowanej przez siebie kryjówce w kominie, jednak jego plan "nie wypalił".

Policjanci ze zgorzeleckiej komendy na podstawie posianych informacji udali się do jednej z miejscowości na terenie powiatu, gdzie w budynku jednorodzinnym miał ukrywać się poszukiwany przez sąd mężczyzna. W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych w ukrytej części strychu w nieczynnym kominie znaleźli oni ukrywającego się poszukiwanego 40 - latka. Mężczyzna był bardzo zdziwiony faktem odnalezienia go przez policjantów, gdyż sądził, że zorganizował sobie bardzo dobrą kryjówkę.

40-latek został zatrzymany i przewieziony do zgorzeleckiej komendy. Funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu udowodnili zatrzymanemu kilka kradzieży paliwa i artykułów spożywczych, gdzie wartość strat sięgnęła łącznej kwoty wynoszącej niemal 9,5 tys. złotych oraz kierowanie pojazdem pomimo prawomocnego zakazu sądowego.

Podejrzany trafił już do aresztu, a za swoje czyny odpowie przed sądem.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Zgorzelcu
podkom. Agnieszka Goguł
tel. 606 – 778 – 294

 

Powiązane wiadomości