Ta strona używa plików cookie!
close

Przechodził na czerwonym świetle – okazał się poszukiwany listem gończym i miał przy sobie kradziony telefon

Data dodania: 30 marca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zauważyli mężczyznę przechodzącego przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Jak się okazało 34 - latek był poszukiwany listem gończym celem odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna posiadał przy sobie telefon, który w systemach policyjnych figuruje jako utracony.

Tuż przed godziną 19:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej w Legnicy podczas pełnienia służby na ulicy Pocztowej w Legnicy zauważyli mężczyznę, który przechodził przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Mundurowi podjęli interwencję wobec pieszego, który początkowo podawał fałszywe dane, jednak policjanci znaleźli przy nim dowód osobisty. Jak się okazało 34- letni mieszkaniec Legnicy był poszukiwany listem gończym, celem odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności. Ponadto funkcjonariusze sprawdzili w policyjnej bazie danych również telefon, który posiadał przy sobie legniczanin. Wtedy wyszło na jaw, że telefon figuruje jako utracony.

Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Teraz dodatkowo odpowie za popełnione wykroczenia, takie jak wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy, co do swojej tożsamości i za niestosowanie się do sygnalizatora świetlnego. Ponadto legniccy policjanci będą wyjaśniać okoliczności posiadania przez mężczyznę kradzionego telefonu.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Legnicy
st. sierż. Anna Tersa