Ta strona używa plików cookie!
close

Przebywający w areszcie mężczyzna dodatkowo odpowie za 4 inne przestępstwa

Data dodania: 16 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat grozić może mężczyźnie podejrzanemu o przestępstwa przeciwko mieniu, których dopuścił się na terenie powiatu jeleniogórskiego. Jego łupem padło mienie o łącznej wartości blisko 13 tysięcy zł. Obecnie 21-latek przebywa w areszcie śledczym, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności za inne przestępstwa.

Policjanci z Karpacza, prowadząc czynności w sprawie kradzieży z włamaniem do dyskontu spożywczego oraz jednego z pensjonatów, ustalili, że osobą mającą związek z tymi zdarzeniami jest 21-latek, który aktualnie przebywa w areszcie śledczym, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności za inne przestępstwa.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna dopuścił się w okresie od ubiegłego roku do stycznia br. na terenie powiatu jeleniogórskiego co najmniej 4 przestępstw. Ma on na koncie kradzież z włamaniem do jednego z dyskontów spożywczych, skąd zabrał alkohol o wartości 900 zł. Ponadto włamał się i okradł jeden z pensjonatów, gdzie jego łupem padło mienie o wartości około 12 tysięcy złotych. Były to pieniądze, telefon, laptop, srebrna i złota biżuteria. 21-latek podejrzany jest również o zniszczenie wiaty przystankowej oraz naruszenie miru domowego.

Policjanci przeprowadzili szereg czynności, celem ustalenia osoby odpowiedzialnej za te zdarzenia. Na podstawie zebranych informacji oraz analizy monitoringu wytypowali 21-latka podejrzanego o dopuszczenie się tych czynów.

Okazało się, że mężczyzna aktualnie przebywa w areszcie śledczym, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności za inne przestępstwa. Teraz za kradzieże z włamaniem i inne czyny grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490

 

Powiązane wiadomości