Ta strona używa plików cookie!
close

Prowadził auto mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie i niewiele brakowało, by potracił kobietę na przejściu dla pieszych

Data dodania: 1 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z Wrocławia, a podejrzanemu o kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Pijany 28-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie gdy został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Jak się okazało, wracał z zakrapianej alkoholem imprezy i chwilę wcześniej prawie potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. Trafił prosto do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariuszy pionu prewencji z komisariatu na wrocławskim Śródmieściu, patrolujących podległy rejon, zatrzymał przechodzień i poinformował o tym, że chwilę wcześniej widział jadącego brawurowo autem kierowcę. Mężczyzna miał jechać ulicą Sienkiewicza i gwałtownie skręcić w ulicę Górnickiego o mało co nie potrącając kobiety na przejściu dla pieszych. Od razu po uzyskaniu zgłoszenia, policjanci rozpoczęli kontrolę pobliskich ulic i podwórzy, by zatrzymać kierowcę oraz wyjaśnić okoliczności tego zajścia.

Sprawdzając jedno z podwórzy funkcjonariusze zauważyli pojazd wskazany przez osobę zgłaszającą. Natychmiast podjęli interwencję wobec siedzących w nim mężczyzn. Od kierowcy policjanci od razu wyczuli woń alkoholu, a przeprowadzone chwilę później badanie potwierdziło tylko fakt, że ma go on aż 2 promile w organizmie.

Obaj 28 -letni mieszkańcy Wrocławia zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy do wyjaśnienia i przewiezieni na komisariat. Policjanci ustalili też, że kierowca nie posiadał polisy obowiązkowego ubezpieczenia OC na pojazd. Po wytrzeźwieniu, na bazie zgromadzonych przez śledczych materiałów, jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.

Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie podejrzany odpowie teraz przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak
693 – 403 – 817