Ta strona używa plików cookie!
close

Próbował ukraść trzy samochody

Data dodania: 14 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Policjanci z komendy w Głogowie po krótkim pościgu zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie kradzieży trzech samochodów osobowych. Patrol zatrzymał sprawcę krótko po tym, jak dyżurny otrzymał zgłoszenie o usiłowaniu kradzieży jednego z pojazdów. Podejrzany był już karany za podobne przestępstwa w przeszłości, grozi mu teraz kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności

W środku nocy dyżurny głogowskiej komendy został telefonicznie powiadomiony o usiłowaniu kradzieży samochodu osobowego zaparkowanego na jednej z ulic w centrum miasta. Szybka reakcja policjantów z patrolu umożliwiła zatrzymanie po krótkim pościgu 25 – letniego mieszkańca powiatu głogowskiego. Podejrzany usiłował uciekać ale został zatrzymany przez funkcjonariuszy i obezwładniony.

25 – latek przyznał się do usiłowania kradzieży auta. Nie był to jedyny zarzut jaki usłyszał. Policjanci ustalili, że krótko przed zatrzymaniem oraz dzień wcześniej próbował ukraść jeszcze dwa inne samochody osobowe.

Okazało się, że podejrzany działał w warunkach recydywy, w związku z czym  grozi mu teraz kara pozbawienia wolności wymiarze nawet do 15 lat.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 - 904 - 452