Ta strona używa plików cookie!
close

Próbował ukraść samochód. Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę na gorącym uczynku

Data dodania: 24 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie, zatrzymanemu na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. Sprawca włamał się do samochodu i próbował go ukraść. Na widok policyjnego radiowozu podejrzany rzucił się do ucieczki. Z uwagi na zatrzymanie zamierzonego celu nie osiągnął. Mężczyźnie może teraz grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Policjanci z Wydziału Prewencji komendy miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzewanego o kradzież z włamaniem do samochodu.

22 maja br. około godziny 3.00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze otrzymał telefoniczne zgłoszenie o podejrzeniu kradzieży samochodu marki VW zaparkowanego na jednej z ulic w Jeleniej Górze.

Policjanci, którzy pojechali do zgłoszenia na miejscu zauważyli mężczyznę, który na ich widok rzucił się do ucieczki. W związku z tym funkcjonariusze ruszyli za nim i po około 400 metrach zatrzymali go. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego. Auto, które mężczyzna zamierzał ukraść miało uszkodzoną stacyjkę, podniesioną maskę, a także zdjęte plastiki pod kolumną kierownicy.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Odpowie on za usiłowanie kradzieży z włamaniem, za co grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490