Ta strona używa plików cookie!
close

Prewencyjne spotkanie policjantów z członkami Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Policjanci rozmawiali z seniorami o ich bezpieczeństwie na drodze

Data dodania: 10 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Milicz

Miliccy policjanci uczestniczyli w jednym z comiesięcznych spotkań członków Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich, który funkcjonuje w Miliczu. Podczas prewencyjnego spotkania poruszono wiele tematów dotyczących bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów na drodze. Zebrani na spotkaniu otrzymali od funkcjonariuszy kamizelki odblaskowe, które wraz z nadchodzącymi jesiennymi szarugami mają poprawić bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Miliczu odpowiadając na wcześniejsze zaproszenie przybyli do sali konferencyjnej miejscowego Centrum Aktywności Lokalnej, gdzie spotkali się z członkami działającego w Miliczu Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich. W trakcie spotkania policjanci poruszyli kilka tematów prewencyjnych z zakresu ruchu drogowego dotyczących bezpieczeństwa pieszych oraz rowerzystów. Wskazali jakie zagrożenia czyhają na tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego czyli na pieszych i rowerzystów, jakie obowiązki mają piesi i rowerzyści i jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Policjanci m. in. przypomnieli, że każdy pieszy poruszający się poza terenem zabudowanym po zmroku powinien mieć założony element odblaskowy widoczny z daleka przez kierowców, natomiast rowerzysta powinien mieć sprawny rower wyposażony w prawidłowo działające i widoczne z daleka oświetlenie.

Spotkanie było także okazją do udzielenia przez policjantów odpowiedzi na szereg pytań nurtujących zebranych, głównie z zakresu ruchu drogowego – szczególnie tych dotyczących poruszania się rowerzystów po zatłoczonych ulicach. Na zakończenie spotkania funkcjonariusze rozdali zebranym kamizelki odblaskowe, które wraz z nadchodzącymi jesiennymi szarugami mają poprawić bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507 – 135 – 830

 

Galeria

Powiązane wiadomości