Ta strona używa plików cookie!
close

Prawo jazdy miał od dwóch miesięcy – spowodował wypadek

Data dodania: 2 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Kłodzko

Policjanci po raz kolejny apelują o bezpieczną jazdę. Dostosujmy prędkość pojazdu do warunków panujących na drodze i posiadanych umiejętności. Policjanci z powiatu kłodzkiego ustalili, że kierujący renault nie dostosował prędkości do warunków na drodze w wyniku czego uderzył autem w drzewo. Mężczyzna poniósł śmierć. Czterech pasażerów z obrażeniami ciała zostało przewiezionych do szpitala. Jak się okazało 21-letni kierujący prawo jazdy uzyskał dwa miesiące wcześniej.

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w Szalejowie Górnym. Kierujący renaultem 21-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, jak wstępnie ustalono nie dostosował prędkości do warunków na drodze, zjechał na pobocze i uderzył pojazdem w przydrożne drzewo. Kierujący pomimo podjętej reanimacji zmarł. Czterech pasażerów w wieku 17-21 lat z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. Jak się okazało kierujący prawo jazdy  posiadał zaledwie od dwóch miesięcy.

Policjanci po raz kolejny apelują o bezpieczną jazdę i przypominają, że kierujący pojazdami odpowiedzialni są również za życie i zdrowie przewożonych pasażerów. Podejmowane przez nich decyzje, jak również zachowania na drodze, mają wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Policjanci apelują, by w jesiennych i zmiennych warunkach atmosferycznych, z jakimi mamy obecnie do czynienia, kierowcy zmienili technikę jazdy. Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze, to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska

nadkom. Krzysztof Zaporowski
 

 

Galeria