Ta strona używa plików cookie!
close

Prawie 3,5 promila miał sprawca kolizji drogowej zatrzymany przez policjantów z Głogowa

Data dodania: 10 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Kierujący samochodem ford focus 37-latek, miał prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Wyprzedając inny samochód na przejściu dla pieszych, doprowadził do zderzenia czołowego z citroenem. Szczęśliwie nikt nie odniósł poważnych obrażeń, a kierujący fordem został zatrzymany przez policjantów. Odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym oraz spowodowanie kolizji.

Do zdarzenia doszło w dniu wczoraj ok. godziny 18:00 na ulicy Królowej Jadwigi w Głogowie. Kierujący samochodem ford focus, 37-letni mieszkaniec Głogowa, wykonywał manewr wyprzedzania samochodu nauki jazdy, na przejściu dla pieszych a następnie zderzył się czołowo z samochodem citroen kierowanym przez 31-letnią kobietę.

W wyniku tego zdarzenia uszkodzona została również toyota nauki jazdy. Kierująca citroenem została przewieziona do szpitala. Szczęśliwie nie odniosła poważnych obrażeń. Policjanci wezwani na miejsce zdarzenia zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec Głogowa, który został przewieziony do izby wytrzeźwień.

Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym oraz spowodowanie kolizji drogowej i złamanie przepisów ruchu drogowego. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 i sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz kara grzywny

Źródło: KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

 

Galeria Zdjęcia: Iwona Krasicka