Ta strona używa plików cookie!
close

Pracownicy sklepu uniemożliwili dalszą jazdę pijanej kobiecie - została zatrzymana przez policję

Data dodania: 13 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Rosnąca świadomość wśród obywateli dotycząca niebezpieczeństw jakie mogą nieść nietrzeźwi kierowcy na drodze oraz liczne apele Policji przyniosły rezultat tym razem w Legnicy. Tu pracownicy jednego ze sklepów ujęli nietrzeźwą kierującą, która swoim samochodem przyjechała po papierosy. Po odebraniu jej kluczyków powiadomili policję. Funkcjonariusze przebadali 46 - latkę alkomatem, który wykazał blisko 3 promile alkoholu w jej organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi jej teraz kara do 2 lat więzienia.

Tuż po godzinie 15.00 dyżurny legnickiej komendy otrzymał informację o obywatelskim ujęciu nietrzeźwej kierującej.  Jak się okazało kobieta przyjechała do jednego ze sklepów w Legnicy po papierosy. Kiedy poprosiła o nie sprzedawcę, ten wyczuł od niej silną woń alkoholu. Mężczyzna widząc wcześniej, że przyjechała samochodem, natychmiast zareagował i zabrał jej kluczyki od pojazdu. O całym zdarzeniu powiadomił policjantów.

Funkcjonariusze legnickiej drogówki udali się na miejsce i przebadali 46 - latkę alkomatem, który wykazał, że kobieta w wydychanym powietrzu miała blisko 3 promile alkoholu. 

Teraz kobieta za swoją nieodpowiedzialną jazdę odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat. Pijany kierowca musi się również liczyć z karą finansową.                               

Rosnąca świadomość wśród obywateli dotycząca niebezpieczeństw jakie mogą nieść nietrzeźwi kierowcy na drodze oraz liczne apele Policji przynoszą efekty. Słowa uznania kierujemy do pracowników sklepu, którzy wykazali się obywatelską postawą i uniemożliwili dalszą jazdę pijanej kobiecie. Ich natychmiastowa i odpowiednia reakcja pozwoliła wyeliminować z drogi kierowcę, który był realnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504 – 798 – 649