Ta strona używa plików cookie!
close

Pożar i próba wywołania buntu w Areszcie Śledczym w Dzierżoniowie - wspólne ćwiczenia służb

Data dodania: 19 grudnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Dzierżoniów

Pożar, podjęte działania werbunkowe i usiłowanie wywołania buntu przez terrorystów na terenie dzierżoniowskiego aresztu. Funkcjonariusze straży pożarnej, służby więziennej i policji dzięki szybkiej oraz dobrej współpracy opanowali całą sytuację. Na szczęście to tylko scenariusz przeprowadzonych ćwiczeń służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, których celem było doskonalenie i koordynacja działań w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych.

Do Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie trafiło dwóch mężczyzn, odpowiedzialnych za zamieszki na tle kulturowym, na terenie Wrocławia. Osadzeni wśród współwięźniów prowadzą działania werbunkowe i próbują doprowadzić do wybuchu buntu. Dochodzi do wywołania pożaru w pomieszczeniach pralni. W tym samym czasie osadzeni solidaryzują się z terrorystami i poprzez zbiorowe wystąpienie i zakłócenie porządku usiłują wywołać bunt.

Do akcji przystąpiły lokalne służby. Strażacy ugasili pożar. Dyrektor Aresztu Śledczego w związku z gwałtownym rozwojem sytuacji, wystąpił z wnioskiem o wsparcie ze strony policji. Komendant Powiatowy Policji w Dzierżoniowie skierował podległych funkcjonariuszy do zapewnienia drożności dróg i izolacji rejonu jednostki organizacyjnej Służby Więziennej. Na teren aresztu zostaje skierowana Nieetatowa Grupa Realizacyjna i operacyjno-procesowa.

Dzięki doskonałej współpracy sytuacja została opanowana.

Były to tylko ćwiczenia, które miały na celu doskonalenie działań lokalnych służb w zakresie ochrony życia i zdrowia osób w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
kom. Marcin Ząbek
tel. 606-230-794

 

 

 

Galeria