Ta strona używa plików cookie!
close

Poszukiwany za kradzieże wpadł z narkotykami podczas policyjnej kontroli drogowej

Data dodania: 5 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozić może kierowcy podejrzanemu o posiadanie środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany przez jeleniogórskich policjantów podczas kontroli drogowej, gdyż jadąc samochodem przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę. Ponadto kierujący podejrzewany jest o kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków. W trakcie czynności okazało się, że był on również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat za inne przestępstwa.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Dodatkowo mężczyzna podejrzewany jest o kierowanie pojazdem pod ich wpływem. Około godziny 17.00 policjanci na ulicy Jana Pawła II w Jeleniej Górze zauważyli samochód osobowy, którego kierujący przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h kierujący jechał 74 km/h. W związku z tym funkcjonariusze dali kierowcy sygnał i wskazali miejsce do zatrzymania. Kierujący zwolnił zjeżdżając na pobocze, lecz w monecie zbliżenia się do niego policjantów, przyspieszył i odjechał. Po kilkunastu minutach pościgu został zatrzymany.

Kierującym okazał się 27-letni jeleniogórzanin. Podczas czynności mężczyzna dziwnie się zachowywał. Był bardzo nerwowy, a w aucie wyraźnie czuć było zapach marihuany. Jak się później okazało, powodem jego zdenerwowania były narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę. Zachowanie kierowcy wskazywało również, że najprawdopodobniej kierował on autem będąc pod wpływem środków odurzających. W związku z tym pobrano mu krew do badań. Ponadto mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat za kradzieże.

27-latek odpowie za posiadanie środków odurzających za co grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badania potwierdzą, że kierował autem będąc pod wpływem narkotyków, odpowie on również za to przestępstwo.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490

 

Powiązane wiadomości