Ta strona używa plików cookie!
close

Poszukiwany za kradzieże sprzętu elektronicznego wpadł podczas kontroli drogowej

Data dodania: 17 kwietnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Oława

Funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Oławie zatrzymali do kontroli kierującego, który popełnił wykroczenie. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że 31-letni mieszkaniec Wrocławia jest osobą poszukiwaną, jako sprawca kradzieży sprzętu elektronicznego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za wykroczenie otrzymał mandat, a za popełnione kradzieże grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego pełnili służbę na terenie powiatu oławskiego. Po godz. 16.00 na trasie Biskupice Oławskie - Oława zatrzymali do kontroli drogowej kierującego peugeotem, który popełnił wykroczenie - kierując samochodem, prowadził rozmowę przez telefon trzymany w ręce. W trakcie kontroli funkcjonariusze sprawdzili dane mężczyzny w systemach policyjnych. Okazało się, że 31-letni mieszkaniec Wrocławia jest osobą poszukiwaną przez inną jednostkę, jako sprawca szeregu kradzieży sprzętu elektronicznego. Funkcjonariusze mając na uwadze charakter przestępstw popełnionych przez poszukiwanego sprawdzili jego samochód. W bagażniku pojazdu znaleźli „sprzęt” służący do zdejmowania czipów zabezpieczających towar na półkach sklepowych. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany.

W wyniku dalszych czynności podjętych przez funkcjonariuszy Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Oławie jednoznacznie ustalono, że zatrzymany 31-latek w lutym br. trzykrotnie dokonał kradzieży twardych dysków w jednym z oławskich sklepów ze sprzętem elektronicznym, na łączną kwotę przekraczającą 1700 złotych. Podejrzanemu przedstawiono zarzuty kradzieży mienia, do których się przyznał. Teraz sąd zdecyduje o jego najbliższej przyszłości. Mężczyzna za wykroczenie otrzymał mandat, a za popełnione kradzieże grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo
tel. 605-316-497

nadkom. Krzysztof Zaporowski