Ta strona używa plików cookie!
close

Poszukiwany z narkotykami w kieszeni. Miał ponad 180 porcji amfetaminy

Data dodania: 14 lipca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Jawor

Policjanci z Jawora na jednej z ulic w pobliżu centrum miasta zauważyli poszukiwanego. Chwilę później został on zatrzymany. To nie był jednak koniec problemów 28-latka. Okazało się bowiem, że mężczyzna posiadał przy sobie środki odurzające. Narkotyki ukryte były w pudełku po papierosach. Ilość zabezpieczonej amfetaminy wystarczyłaby do przygotowania ponad 180 porcji gotowych do sprzedaży. Teraz zatrzymany odpowie za swoje czyny przed sądem.

Jaworscy policjanci podczas patrolowania centrum miasta zauważyli młodego mężczyznę, który na ich widok zaczął się nerwowo zachowywać. W związku z tym funkcjonariusze wylegitymowali go. W trakcie kontroli okazało się, że 28-letni mieszkaniec Jawora był poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Złotoryi.

To nie był jednak koniec problemów młodego jaworzanina. Dodatkowo podczas czynności mundurowi ujawnili bowiem ukryte w odzieży 28-latka środki odurzające. W pudełku po papierosach znajdowało się kilka woreczków strunowych wypełnionych jasnym proszkiem. Przeprowadzone badanie wykazało, że jest to amfetamina, z której można uzyskać ponad 180 porcji handlowych tego narkotyku.

Podejrzany, który w przeszłości był już notowany za przestępstwa narkotykowe został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności dotyczące sprawy posiadania narkotyków, sprawdzają źródło ich pochodzenia oraz czy mężczyzna nie zajmował się dystrybucją środków odurzających.

Teraz 28-latek odpowie za swój czyn przed sądem. Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Jaworze
podkom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

nadkom. Krzysztof Zaporowski