Ta strona używa plików cookie!
close

Poszukiwany w całej Europie zatrzymany przez lwóweckich policjantów

Data dodania: 7 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lwówek Śląski

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z lwóweckiej komendy zatrzymali kierującego BMW, który przekroczył prędkość. Okazało się, że mężczyzna miał cofnięte uprawnienia z uwagi na przekroczenie limitu punktów karnych. Ponadto 26-latek był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez wymiar sprawiedliwości w Niemczech za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego został zatrzymany w policyjnym areszcie do dyspozycji sądu.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego lwóweckiej komendy prowadzili działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa podróżujących w „długi majowy weekend”. Jednym ze szczególnych miejsc kontroli była miejscowość Rakowice Małe gdzie mieszkańcy poprzez Krajową Mapę Zagrożenia Bezpieczeństwa zgłaszali przypadki przekraczanie prędkości przez kierujących.

W trakcie jednej z takich kontroli, 5 maja policjanci zatrzymali za przekroczenie prędkości kierującego pojazdem marki BMW, 26-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego. Jak się okazało mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ zostało mu ono cofnięte z uwagi na przekroczenie limitu punktów karnych.

Po sprawdzeniu w systemach policyjnych wyszło na jaw, że mężczyzna jest też poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez wymiar sprawiedliwości w Niemczech za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

26-latek został natychmiast zatrzymany w policyjnym areszcie do dyspozycji sądu.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lwówku Śląskim
asp. szt. Mateusz Królak
tel. 600-266-063