Ta strona używa plików cookie!
close

Poszukiwany ukrył się w szafie

Data dodania: 2 września 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Funkcjonariusze ze Złotoryi zatrzymali mężczyznę, który od początku tego roku był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Wielokrotnie zmieniał swoje miejsce zamieszkania a kiedy policjanci wpadli na jego trop, postanowił ukryć się w szafie ubraniowej. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 2 lata i 8 miesięcy.

Policyjna służba to nie tylko kontrole drogowe i przeprowadzane interwencje, to także poszukiwanie i zatrzymywanie tych osób, które celem uniknięcia zasądzonej kary ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Funkcjonariusze sprawdzają dokładnie wszystkie miejsca, w których mogą przebywać poszukiwani. Tak było i tym razem.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi zapukali do drzwi jednego z mieszkań na terenie miasta. Policjanci podejrzewali, że wewnątrz może znajdować się 29-latek poszukiwany przez organy ścigania. Od początku 2019 roku mężczyzna wielokrotnie zmieniał miejsce zamieszkania. Tym razem ustalenia funkcjonariuszy okazały się słuszne. Zatrzymali mężczyznę, który chcąc uniknąć konfrontacji z policjantami schował się w szafie ubraniowej. 29 - latek nie krył zdumienia, kiedy funkcjonariusze ujawnili jego kryjówkę.   

Poszukiwany został przewieziony do policyjnego aresztu, skąd trafił do zakładu karnego. Za nieuiszczone grzywny i przestępstwa przeciwko mieniu spędzi tam najbliższe 2 lata i 8 miesięcy.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Złotoryi
st. sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603 – 765 – 923