Ta strona używa plików cookie!
close

Poszukiwany odpowie dodatkowo za rozbój

Data dodania: 29 kwietnia 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Kara do 12 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie, zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów, a podejrzanego o rozbój. Do zdarzenia doszło latem ubiegłego roku. Sprawca zaczepił innego mężczyznę na ulicy i zażądał papierosa. Gdy nie dostał wtedy zaatakował poszkodowanego, a następnie go okradł. Ponadto okazał się być poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za inne przestępstwa. Teraz mężczyzna odpowie za swój czyn przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I-go Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 23-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój. Policjanci potwierdzili, że do zdarzenia doszło latem ubiegłego roku przy jednej z ulic w mieście. Kiedy pokrzywdzony wracał z imprezy do domu, zaczepił go mężczyzna i zażądał papierosa. Gdy ten odmówił wówczas został zaatakowany przez napastnika, a następnie okradziony. Łupem bandyty padł telefon komórkowy o wartości 400 złotych.

Pokrzywdzony o zdarzeniu powiadomił Policję. Funkcjonariusze w oparciu o uzyskane informacje wytypowali 23-latka jako podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa. Mężczyzna nie przebywał jednak w miejscu zamieszkania i ukrywał się przed policjantami, gdyż jak się okazało był również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za inne przestępstwa.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Za to przestępstwo grozić mu może kara nawet do 12 pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił do Aresztu Śledczego.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490

nadkom. Krzysztof Zaporowski