Ta strona używa plików cookie!
close

Poszukiwany mężczyzna sprawcą gróźb. Został zatrzymany przez policjantów

Data dodania: 3 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Kamienna Góra

Policjanci z Kamiennej Góry zatrzymali 41 – letniego mieszkańca powiatu, który popełnił kilka przestępstw na szkodę jednej z mieszkanek gminy. Zatrzymanemu przedstawiono dwa zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz utrwalania wizerunku nagiej osoby. O jego karze zadecyduje teraz sąd.

Do zatrzymania doszło na terenie gminy Kamienna Góra, kiedy to policjanci zostali wezwani przez 26 - letnią kobietę. Twierdziła, iż jej partner znajdując się pod wpływem alkoholu, grozi pozbawieniem życia. Ponadto oświadczyła, że mężczyzna dnia poprzedniego utrwalał jej wizerunek telefonem komórkowym, podczas gdy wcześniej przewrócił na ziemię i częściowo pozbawił ją odzieży.

Mają powyższe na uwadze funkcjonariusze zatrzymali 41 – latka do wyjaśnienia i wytrzeźwienia w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania mężczyzna miał 3,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo w wyniku sprawdzenia w systemie informacyjnym policji ustalono, iż jest on poszukiwany.

Sprawca usłyszał zarzuty za kierowanie gróźb karalnych, jak też za utrwalanie wizerunku nagiej osoby.

Za kierowanie gróźb karalnych w kierunku innej osoby grozi do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za utrwalanie wizerunku nagiej osoby do lat 5. O karze łącznej dla 41 – latka zadecyduje teraz sąd.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP Kamienna Góra
mł. asp. Paulina Basta
tel. 600 – 228 -846

 

 

Galeria